Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

KRASOKLUB PÚCHOV

TO SME MY

              ,,V živote nerátame nádychy a výdychy, ale chvíle, ktoré nám vazli dych!"    
 

 

     Sme športový klub, ktorý vznikol v roku 2009 ako nezisková organizácia. Naším hlavným poslaním je rozvoj krasokorčuľovania v meste Púchov. Snažíme sa vytvárať vhodné podmienky pre voľnočasové aktivity detí, ktoré majú záujem o krasokorčuľovanie. Vychovávame pretekárky pre výkonnostný šport, reprezentujúce svoje mesto na slovenských i medzinárodných súťažiach. V klube trénuje niekoľko začínjúcich, ale aj skúsených pretekárok z Púchova a jeho okolia. Na našom ľade hosťujú dve pretekárky z KK nové Mesto nad Váhom Ivka Novacká a niekoľkonásobná Majsterka Slovenska a držiteľka Slovenského pohára Sabinka Drábová. Trénujeme pod vedením hlavnej trénerky Evy Simančíkovej, Nikolety Drábovej a Alexandry Novackej. Pravou rukou našich tréneriek je tiež Sabinka Drábová.

Už od prípravky sa deti učia nie len korčuľovaniu, ale aj disciplíne a zodpovednosti. Tento šport ich naučí nie len vyhrávať, no aj zvládnuť prehru. Dokážu si reálne stanoviť svoje ciele a v spolupráci s trénerom i s podporou rodičou ich dosiahnuť. Odmenou im je radosť z výborných výsledkov, vďaka od trénera či najbližších za ich snahu a vytrvalosť.

Časť našich tréningov začína v skorých ranných hodinách a vymeniť teplú posteľ za studený ,,zimák" chce naozaj pevnú vôľu.  Nie vždy máme chuť vstávať... Naše deti sa naučili aj v nie najpríjemnejších veciach nájsť to, čo ich povzbudí a poteší - vidieť krásu vychádzajúceho slnka, jeho lúče, ktoré ráno dopadajú cez jemný opar na ľad a počúvať lahodný zvuk, keď sa  korčule dotýkajú ľadovej plochy, zatiaľ čo ich spolužiaci ešte spia a nevedia aké môžu byť aj tie najobyčajnejšie veci nádherné.

                                                 
 
Krasokorčuľovanie je svojim spôsobom umením a stane sa súčasťou života každého, kto sa rád popasuje s jeho náročnosťou, lebo len tak sa dá objaviť jeho skutočná krása.     

TOPlist